Swą popularność wśród pań i coraz większą wśród panów, mezoterapia zawdzięcza szybko widocznym efektem rewitalizującym. Czuć się młodziej i tak też wyglądać- to podnosi samopoczucie każdego pacjenta. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej i metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny, wspomagając procesy prawidłowego odżywiania skóry. Jako metoda niechirurgiczna, mezoterapia jest praktycznie bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Przewaga mezoterapii nad kremami przeciwzmarszczkowymi jest oczywista, tradycyjne kosmetyki działają tylko w zewnętrznej warstwie skóry, stąd efekty nie dają się porównać. Mezoterapia to również rekomendowaną metodą profilaktyki, opóźniającą proces starzenia się skóry, zapobiegającą wypadaniu włosów.
 
Najlepsze i satysfakcjonujące efekty osiągniemy wtedy, gdy nie poprzestaniemy na jednym, lecz poddamy się serii zabiegów. Skuteczność oraz czas utrzymywania się pozytywnych zmian skóry po mezoterapii zależy od wielu czynników m.in. struktury tkanki skórnej, wieku, trybu życia, diety etc. Z reguły efekty cyklu zabiegów widoczne są przez ok. 5-6 miesięcy.
 
Dzisiaj, gdy mam coraz większy dostęp do preparatów odmładzających skórę przez nawilżanie, ważny jest wybór tego, który pozwoli uzyskać najlepsze efekty bez ryzyka skutków ubocznych. Linia Princess® do mezoterapii firmy Croma zdecydowanie wyróżnia się swą jakością oraz najwyższym poziomem bezpieczeństwa preparatów. Dzięki najnowszej technologii Princess® Rich perfekcyjnie kumuluje nawilżające właściwości naturalnego kwasu hialuronowego i gliceryny, występujących w organizmie człowieka. Ich równoczesne, utrzymujące się na odpowiednim poziomie stężenie pozwala skórze zachować blask młodości, napięcie i elastyczność.
 
Najnowsze publikacje podkreślają, że swe wzmocnione właściwości nawilżające Princess® Rich zawdzięcza zastosowaniu glicerolu, który jako endogenny, kleista liczny polialkohol bezpośrednio wpływa na utrzymanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry. Cząsteczki glicerolu poprzez wiązania wodorowe wiążą się z cząsteczkami wody. Każda z nich może związać aż sześć cząsteczek wody, dzięki czemu moc nawilżająca Princess® Rich jest większa, a skóra ulega rewitalizacji.
 
Dla kogo?

Dla każdego, kto pragnie odmłodzić się, poprawić swój wygląd oraz samopoczucie. Do zabiegu mezoterapii kwalifikuje lekarz po rozmowie z pacjentem.
 
Czy zastrzyki mezoterapii są bolesne?

Zastrzyki mezoterapii są praktycznie bezbolesne, czujesz tylko lekkie ukłucie.
 
Jak często można korzystać z mezoterapii?

To sprawa indywidualna i dlatego zawsze należy zasięgnąć opinii lekarza. Generalnie można przyjąć, że minimalny czas między zabiegami mezoterapii to 10 dni.
 
Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii?

W przypadku rekomendowanej serii 3 zabiegów efekty utrzymują się do 6 miesięcy.

W jakich obszarach ciała mezoterapia przynosi najlepsze efekty?

Twarz, szyja, dekolt, uda, pośladki (cellulit).
 
Mimo przestróg dermatologów wiele osób nadużywa opalania się i dla nich szczególnie ważny jest efekt działania Princess® Rich z gliceryną. Żel ten stosowany w formie mezoterapii- zarówno przed dłuższym opalaniem, jak i po nim, wspomaga skórę poddana ekspozycji słonecznej, przywracając jej napięcie oraz elastyczność.

Przewiń do góry