Co to są nici hialuronowe?

Nici hialuronowe jest to opatentowana w 2008 r. technika w dermatologii estetycznej. Polega ona na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry (opis wektorów znajduje się w prezentacji).

W jaki sposób powstał pomysł nici hialuronowych?

Pomysł powstał w oparciu o zabieg wprowadzania w skórę nici złota. Taki zabieg miały wykonany m. in. takie gwiazdy Hollywoodu jak Isabelle Adjani czy Catherine Deneuve. Spowodował on efekt zbliżony do liftingu. Złoto jest jednak substancją obcą dla skóry , stąd konieczność znalezienia substancji bezpiecznej i pielęgnującej.

Dlaczego nici z kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze w różnorodnych stężeniach. Utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek dzięki  zdolności  wiązania wody jest określany jako magazyn wody w skórze. Jest  też niezbędnym jej składnikiem. Codziennie  następuje rozpad i tworzenie nowego kwasu hialuronowego w skórze. Jednak w miarę upływu lat umiejętność tworzenia  nowego kwasu hialuronowego zanika, co jest przyczyną powstawania licznych zmarszczek oraz utraty jędrności skóry i jej odwodnienia.

Kwas hialuronowy używany jest przez lekarzy dermatologów do wygładzania zmarszczek. Ponieważ jest preparatem stabilizowanym w różnych procesach technologicznych dostępne są produkty  tylko o około  jeden procent różniące się od tego który mamy w skórze oraz różniące się dużo bardziej. Stąd ważne jest aby to lekarz wykonywał zabieg  dobierając odpowiedni i bezpieczny preparat. Kwas hialuronowy zbliżony do naturalnego nie zakłóca naturalnych funkcji skóry, całkowicie integruje się ze skórą i zapewnia normalny przepływ tlenu, substancji odżywczych i hormonów. Ma działanie stymulujące fibroblasty do wytwarzania własnego kolagenu , wychwytuje i neutralizuje wolne rodniki i nawilża skórę. 

Jakie są wskazania do zabiegu nici hialuronowych i jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg  ma na celu :

  • poprawę owalu twarzy
  • napięcia skóry policzków i czoła
  • uniesienie brwi i zewnętrznego kącika oka
  • odbudowę skóry dolnej powieki.

Czy zabieg jest polecany w każdym wieku i  jak długo utrzymuje się efekt?

Wskazania do wykonania nici hialuronowych są uzależnione przede wszystkim od stanu skóry. Wiek odgrywa mniejsze znaczenie. W gabinetach spotyka się zarówno osoby  które unikały słońca i zostały obdarzone przez los wolniejszym starzeniem się skóry jak i panie dużo młodsze które musiały dołożyć większych starań aby świetnie wyglądać. Efekt utrzymuje się około roku, w zależności od rodzaju wstrzykniętego kwasu hialuronowego.

 

 

 

Przewiń do góry